Informaţii PUG/PUZ/PUD - Primaria Caracal

Str. Cuza Voda Nr. 10

Caracal, jud. Olt

Tel: 0249513773

Anuntarea intentiei de elaborare “EXTINDERE SI SCHIMBARE DESTINATIE DIN LOCUINTA IN SPATIU COMERCIAL SI SPATIU DEPOZITARE, STR. ELENA DOAMNA NR. 5, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

STR. ELENA DOAMNA NR. 5, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

ARGUMENTARE: PE PARCELA STUDIATA EXISTA O CONSTUCTIE P+1, IN SUPRAFATA CONSTRUITA DE 52.00 MP, AVAND FUNCTIUNEA DE LOCUIRE. SE DORESTE SCHIMBAREA DESTINATIEI ACESTEI CONSTRUCTII, DIN  LOCUINTA IN SPATIU COMERCIAL SI SPATIU DEPOZITARE, SI EXTINDEREA ACESTEIA CU O CONSTRUCTIE AVAND FUNCTIUNEA DE SPATIU COMERCIAL, SC = 96.00 MP, SI REGIM DE INALTIME PARTER.

• INIŢIATOR: VOICU AUREL
  • ELABORATOR: S.C. SM GENERAL INVEST S.R.L., ARH. URB. ANGELA BUȘCĂ

U2-CONCEPT PROPUS

Anuntarea intentiei de elaborare “ SPAŢIU COMERCIAL PE B-DUL ANTONIUS CARACALLA NR.43A, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

ARGUMENTARE: PARCELA ARE O FORMA NEREGULATA SE PROPUNE UN STUDIU DE OPORTUNITATE CARE URMARESTE MODIFICAREA CONDITIILOR DE CONSTRUIRE: FUNCTIUNI ADMISE, REGIM DE CONSTRUIRE, INALTIMEA MAXIMA ADMISA, DISTANTELE MINIME FATA DE LIMITELE PARCELEI, POT, CUT PENTRU CONSTRUIRE SPATIU COMERCIAL PE B-DUL ANTONIUS CARACALLA

• INIŢIATOR:  APIPIE DANIEL SI APIPIE ELENA
  • ELABORATOR: S.C. ETALON S.R.L., ARH. URB. ANGELA BUȘCĂ

U2-CONCEPT PROPUS

Anuntarea intentiei de elaborare “ SKID GPL PE STRADA 1 DECEMBRIE 1918 NR.18, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI  REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA

ÎN VEDEREA REALIZĂRII INVESTIŢIEI

“ SKID GPL PE STRADA 1 DECEMBRIE 1918 NR.18, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

ARGUMENTARE: NITIATORUL DOREŞTE AMPLASAREA UNEI INSTALATII DE  DISTRIBUTIE GPL – SKID MONOBLOC CU UN REGIM DE INALTIME DE P, CABINA OPERATOR, SI ZID DE PROTECTIE  INTR-O ZONA PROTEJATA, SI IN INCINTA UNUI IMOBIL MONUMENT ISTORIC, ÎN CARE, CONFORM R.L.U. AFERENT P.U.G. AL MUNICIPIULUI CARACAL, FUNCŢIUNEA ESTE PENTRULOCUINTE SI NU STATIILOR DE ALIMENTARE CU CARBURANTI

INIŢIATOR: S.C. DOLGAS SRL

ELABORATOR: S.C. ETALON SRL

U2-CONCEPT PROPUS

Anuntarea intentiei de elaborare “ EXTINDERE LOCUINTA PARTER PE INTRAREA NOUA NR.12, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

ARGUMENTARE: PE PARCELA STUDIATA EXISTA O CONSTUCTIE PARTER, IN SUPRAFATA CONSTRUITA DE 66.00 MP, AVAND FUNCTIUNEA DE LOCUIRE. SE DORESTE EXTINDEREA ACESTEI CONSTRUCTII CU O CONSTRUCTIE AVAND FUNCTIUNEA DE LOCUIRE, SC = 12.98 MP, SI REGIM DE INALTIME PARTER.

• INIŢIATOR: STAN NONI
  • ELABORATOR: S.C. SM GENERAL INVEST S.R.L., ARH. URB. ANGELA BUȘCĂ

U2-CONCEPT PROPUS

Anuntarea intentiei de elaborare “LOCUINTE COLECTIVE IN REGIM DE INALTIME P+4E CU ECHIPAMENTE DE INTERES PUBLIC LA PARTER PE STR. IANCU JIANU NR.7 SI NR. 11, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

ARGUMENTARE: CONSTRUIREA A DOUA LOCUINTE COLECTIVE IN REGIM DE INALTIME P+4E CU ECHIPAMENTE DE INTERES PUBLIC LA PARTER.

• INIŢIATOR: LUCA ROXANA, LUCA REMUS DACIAN, DUMITRESCU FLAVIU TEODOR, DUMITRESCU DIANA MADALINA
  • ELABORATOR: S.C. SM GENERAL INVEST S.R.L., ARH. URB. ANGELA BUȘCĂ