Informaţii PUG/PUZ/PUD - Primaria Caracal

Str. Cuza Voda Nr. 10

Caracal, jud. Olt

Tel: 0249513773

Anuntarea intentiei de elaborare: “LOCUINȚĂ PARTER, GARAJ AUTO SI IMPREJMUIRE TEREN PE STRADA DECEBAL, NR. 148D, MUNICIPIULUI CARACAL, JUDETUL OLT”

LOCUINȚĂ PARTER, GARAJ AUTO SI IMPREJMUIRE TEREN PE STRADA DECEBAL, NR. 148D,
MUNICIPIULUI CARACAL, JUDETUL OLT

ARGUMENTARE: Tema-program a documentației este de a ridica intredicția temporara de construire pentru amplasarea de constructii si amenajari cu character definitiv pe parcela în suprafață de 857.00 mp care a generat Studiul de Oportunitate, situata în partea de vest a municipiului Caracal, cu deschidere la aleea de acces ce face lagatura cu  str. Decebal. Se propun reguli de ocupare a terenului, de amplasare a construcției propuse- locuinta individuala cu regim de inaltime P cu anexa garaj- fata de limitele terenului, și de amplasare a amenajărilor aferente constructiei, cu studierea cailor de acces.

INIŢIATOR: CENTEA IONEL DANIEL

ELABORATOR: S.C. ANGELA BUȘCĂ ARCHITECTURE S.R.L., carh. Urb. (RUR) ANGELA BUȘ

STUDIU DE OPORTUNTATE
U0 -  INCADRAREA IN ZONA
U1 SITUATIA EXISTENTA - PLAN DE SITUATIE
U2 CONCEPT PROPUS - PLAN DE SITUATIE

Anuntarea intentiei de elaborare: “HALE CU DESTINATIA SERVICE AUTO, STR. MARASTI NR.82 SI STR. MARASTI NR.84 DIN MUNICIPIUL CARACAL, JUDEȚUL OLT”

HALE CU DESTINATIA SERVICE AUTO, STR. MARASTI NR.82 SI STR. MARASTI NR.84
DIN MUNICIPIUL CARACAL, JUDEȚUL OLT

ARGUMENTARE: se solicita schimbarea funcțiunii existente si trecerea imobilelor din subzona Li1-subzona locuințelor individuale si colective mici cu maxim P+2 niveluri in ansambluri preponderent rezidențiale, in M1-subzona mixta destinata locuințelor individuale si colective mici si serviciilor. Pe parcela situata la nr. 82 pe str. Mărăști exista o construcție cu funcțiunea de locuința P+1 si doua anexe P. Se propune păstrarea construcției cu funcțiunea de locuința si a unei anexe gospodărești, si reconversia unei anexe existente in spațiu pentru service auto.  Parcela situata la nr. 84 pe str. Mărăști este libera de construcții si se propune realizarea de construcții noi cu funcțiunea de service auto: o clădire principala cu regim de înălțime P+1 si o construcție anexa cu regim de înălțime P.

INIŢIATOR: DINU IOANA, DINU IONEL

ELABORATOR: S.C. ETALON S.R.L., arh. RUR SEVERICA MITRACHE

STUDIU DE OPORTUNITATE
U0 INCADRAREA IN ZONA
U1 SITUATIA EXISTENTA
U2  CONCEPT PROPUS - PLAN DE SITUATIE

Anuntarea intentiei de elaborare “ SALĂ PENTRU SPECTACOLE, EXPOZIŢII, FESTIVITĂŢI ŞI SERVICII COMERCIALE- C.F. NR.55298", "AMENAJARE PARCARE- C.F. NR.55250" SI "AMENAJARE TERASĂ ACOPERITĂ - C.F. NR. 55300" PE STR. PIATA VICTORIEI NR.14 MUNICIPIUL CARACAL,

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

“ SALĂ PENTRU SPECTACOLE, EXPOZIŢII, FESTIVITĂŢI ŞI SERVICII COMERCIALE- C.F. NR.55298", "AMENAJARE PARCARE- C.F. NR.55250" SI "AMENAJARE TERASĂ ACOPERITĂ - C.F. NR. 55300" PE STR. PIATA VICTORIEI NR.14 MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT

ARGUMENTARE: CONSTRUIREA A DOUA LOCUINTE COLECTIVE IN REGIM DE INALTIME P+4E CU ECHIPAMENTE DE INTERES PUBLIC LA PARTER.

- INIŢIATOR:  SC COBRALI 2000 SRL, SC PARC SA

- ELABORATOR:  S.C. ARHI STIL CONCEPT S.R.L, ARH. URB. Ionescu Aurel-Lazar

Studiu de oportunitate

U11-Concept propus

Anuntarea intentiei de elaborare “EXTINDERE SI SCHIMBARE DESTINATIE DIN LOCUINTA IN SPATIU COMERCIAL SI SPATIU DEPOZITARE, STR. ELENA DOAMNA NR. 5, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

STR. ELENA DOAMNA NR. 5, MUNICIPIUL CARACAL, JUDEŢUL OLT”

ARGUMENTARE: PE PARCELA STUDIATA EXISTA O CONSTUCTIE P+1, IN SUPRAFATA CONSTRUITA DE 52.00 MP, AVAND FUNCTIUNEA DE LOCUIRE. SE DORESTE SCHIMBAREA DESTINATIEI ACESTEI CONSTRUCTII, DIN  LOCUINTA IN SPATIU COMERCIAL SI SPATIU DEPOZITARE, SI EXTINDEREA ACESTEIA CU O CONSTRUCTIE AVAND FUNCTIUNEA DE SPATIU COMERCIAL, SC = 96.00 MP, SI REGIM DE INALTIME PARTER.

• INIŢIATOR: VOICU AUREL
  • ELABORATOR: S.C. SM GENERAL INVEST S.R.L., ARH. URB. ANGELA BUȘCĂ

Descarca Anunt

Studiu de Oportunitate