Anuntarea intentiei de elaborare: “LOCUINȚĂ PARTER, GARAJ AUTO SI IMPREJMUIRE TEREN PE STRADA DECEBAL, NR. 148D, MUNICIPIULUI CARACAL, JUDETUL OLT” - Primaria Caracal

INTENŢIE DE ELABORARE

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

LOCUINȚĂ PARTER, GARAJ AUTO SI IMPREJMUIRE TEREN PE STRADA DECEBAL, NR. 148D,
MUNICIPIULUI CARACAL, JUDETUL OLT

ARGUMENTARE: Tema-program a documentației este de a ridica intredicția temporara de construire pentru amplasarea de constructii si amenajari cu character definitiv pe parcela în suprafață de 857.00 mp care a generat Studiul de Oportunitate, situata în partea de vest a municipiului Caracal, cu deschidere la aleea de acces ce face lagatura cu  str. Decebal. Se propun reguli de ocupare a terenului, de amplasare a construcției propuse- locuinta individuala cu regim de inaltime P cu anexa garaj- fata de limitele terenului, și de amplasare a amenajărilor aferente constructiei, cu studierea cailor de acces.

INIŢIATOR: CENTEA IONEL DANIEL

ELABORATOR: S.C. ANGELA BUȘCĂ ARCHITECTURE S.R.L., carh. Urb. (RUR) ANGELA BUȘ