Anuntarea intentiei de elaborare:“SALA PENTRU SPECTACOLE, EXPOZITII, FESTIVITATI SI SERVICII COMERCIALE” MUNICIPIUL CARACAL, STRADA PIATA VICTORIEI NR.35A, JUDETUL OLT - Primaria Caracal

INTENŢIE DE ELABORARE

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

“SALA PENTRU SPECTACOLE, EXPOZITII, FESTIVITATI SI SERVICII COMERCIALE”

MUNICIPIUL CARACAL, STRADA PIATA VICTORIEI NR.35A, JUDETUL OLT

ARGUMENTARE: Planul Urbanistic Zonal se aplică terenului aferent parcelei cu numărul cadastral 55422, in suprafață de 700 mp, pentru realizarea de noi investiții in  zona - Sala pentru spectacole, expoziții, festivități si servicii comerciale - care  să  răspundă  interesului public din zona studiata, si se solicita modificarea  condițiilor de amplasare reglementate prin documentații de urbanism in vigoare cu privire la retragerile fata de limitele terenului, înălțimea maxima admisibila, indicatori urbanistici POT, respectiv CUT, circulații si accese.

INIŢIATOR:         ILIN PETRISOR
ELABORATOR: BIROU INDIVIDUAL DE ARHITECTURA CONSTANTIN PORUMBACU, ARH RUR CONSTANTIN PORUMBACU

Descarca anunt
O-0 INCADRARE