25 Aug 2023

PRESIUNE REDUSĂ ȘI ÎNTRERUPERI TEMPORARE ALE SERVICIULUI DE ALIMENTARE CU APĂ

Categorie - Anunturi

Update, ora 9.00, CARACAL:

PRESIUNE REDUSĂ ȘI ÎNTRERUPERI TEMPORARE ALE SERVICIULUI DE ALIMENTARE CU APĂ

Din cauza avariilor de pe rețeaua de energie electrică cauzate de ploaia de seara trecută, serviciul de alimentare cu apă în municipiul Caracal nu a putut fi reluat în parametri normali.

Este presiune redusă la apă, iar la etajele superioare pot fi întreruperi temporare ale alimentării cu apă.

Echipele de interventie de la Distribuție Oltenia lucrează, la această oră, pentru repunerea în funcțiune a rețelei electrice afectate.

Din informațiile pe care le-am primit, din teren, estimăm că vom relua serviciul de alimentare cu apă, în parametri normali, în jurul orei 14.00.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

CARACAL- ALIMENTAREA CU APĂ, OPRITĂ ÎN TOT MUNICIPIUL

REȚEAUA DE ENERGIE ELECTRICĂ, AFECTATĂ DE FURTUNĂ

Serviciul de alimentare cu apă este oprit, în tot municipiul Caracal, până la ora 4.00, după ce Stația de Pompare Redea a rămas fără energie electrică.

Din cauza condițiilor meteorologice, rețeaua de alimentare cu energie electrică a fost afectată.

Din informațiile primite de la Distribuție Oltenia, la această oră, se intervine pentru remedierea avariilor pe rețeaua de energie electrică.

Vă mulțumim pentru înțelegere!