21 Nov 2023

Proiect de hotărâre nr. 221/20.11.2023 privind aprobarea documentaţiilor de urbanism Plan Urbanistic Zonal (PUZ) şi Regulament Local de Urbanism (RLU) aferent, în vederea realizării investiţiei „Locuinţă pe strada Alexandru cel Bun, nr. 22, 22A” municipiul Caracal, judeţul Olt

Categorie - Transparență decizională

Astăzi, 21.11.2023, Municipiul Caracal prin Primar – Doldurea Ion, anunţă deschiderea procedurii de transparenţă decizională a procesului de elaborare a proiectului următorului act normativ:

,,Aprobarea documentaţiilor de urbanism Plan Urbanistic Zonal (PUZ) şi Regulament Local de Urbanism (RLU) aferent, în vederea realizării investiţiei „Locuinţă pe strada Alexandru cel Bun, nr. 22, 22A” municipiul Caracal, judeţul Olt.

Propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind proiectul de act normativ supus procedurii de transparenţă decizională se pot depune până la data de 04.12.2023:

• prin formularul online disponibil pe pagina de internet a instituţiei la linkul https://www.primariacaracal.ro/contact
  • ca mesaj în format electronic pe adresa de e-mail: office@primariacaracal.ro
  • prin poştă, pe adresa str. Piaţa Victoriei nr. 1 O, Municipiului Caracal, Jud Olt
  • a sediul instituţiei, la Biroul de Relaţii cu Publicul al Instituţiei, din str. Piaţa Victoriei, nr. 8, zile lucrătoare între orele 08:00-14:00

Materialele transmise vor purta menţiunea: Aprobarea documentaţiilor de urbanism Plan Urbanistic Zonal (PUZ) şi Regulament Local de Urbanism (RLU) aferent, în vederea realizării investiţiei „Locuinţă pe strada Alexandru cel Bun, nr. 22, 22A”, municipiul Caracal, judeţul Olt.