13 Jul 2022

Sedinţa Comisiei Tehnice de Amenajare a Teritoriului și Urbanism a Municipiului Caracal organizată în data de 21.07.2022, ora 10:00, la sediul Primăriei Municipiului Caracal

Categorie - Comisia Tehnică de Amenajarea Teritoriului și Urbanism

Ordinea de zi a sedinței:

Analiză şi propunere de avizare a unor documentaţii complete, Plan Urbanistc Zonal si Regulament Local de Urbanism aferente acestora, în vederea fundamentării avizului de oportunitate conform Legii nr. 350/2001, cu modificari şi completari ulterioare, precum şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Construire imobil S+P+1E+M cu spațiu comercial la parter, locuință la etaj și mansardă și spații conexe la subsol, pe strada Ion Heliade Rădulescu nr. 14, municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiar: Jugaru Marian Cristinel, Jugaru Anișoara; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Plan Urbanistic Zonal – Inițiere P.U.Z. în vederea rectificării limitei intravilanului pentru construire café-bar cu locuință de serviciu la etaj și amenajare teren de sport, pe T14+15, P61, municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiari: Mincioagă Livia, Mincioagă Nicușor; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Lotizare în vederea construirii de locuințe individuale, pe strada Trandafirilor nr. 14 și Trandafirilor nr. 14, 14A, municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiar: Cepoi Paula, Jugaru Anișoara; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Analiză și propunere de avizare a unei documentaţii complete, Plan Urbanistic Zonal si Regulament Local de Urbanism aferent acestuia, în vederea fundamentării avizului arhitectului-șef conform Legii nr. 350/2001, cu modificări și completări ulterioare, precum și a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Locuință și anexă strada Mărțișorului nr. 5, municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiar: Crantea Victor Adrian, Crantea Nicoleta; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.