27 Dec 2023

INTENŢIE DE ELABORARE PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT pentru  „Înființare centru de zi de asistență și recuperare pentru persoane vârstnice în municipiul Caracal”, strada Primăverii nr. 18, Caracal, jud. Olt

Categorie - PUZ/PUD etapa pregătitoare

ARGUMENTARE: Pe terenul cu suprafață de 4982 mp situat in intravilan, având categoria de folosință arabil, se propune construirea unui imobil in regim de inaltime P/P+M cu functiune din categoria serviciilor sociale – centru de zi de asistenta si recuperare. Proiectul este finantat in cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență. Prin PUZ se propune modificarea regimului tehnic (privind distante fata de limite laterale, amplasare fata de aliniament) reglementat prin PUG pentru amplasamentul situat, conform PUG aprobat prin HCL nr 3/2014, in Li2 Subzona locuințe individuale si colective mici cu maxim P+2 niveluri in ansambluri preponderent rezidențiale.

INIŢIATOR: UAT MUNICIPIUL CARACAL