14 Feb 2022

Sedinţa Comisiei Tehnice de Amenajare a Teritoriului si Urbanism a Municipiului Caracal organizata in data de 14.02.2022, ora 10:00, la sediul Primăriei Municipiului Caracal

Categorie - Comisia Tehnică de Amenajarea Teritoriului și Urbanism

Ordinea de zi a sedinței:

Analiză şi propunere de avizare a unei documentaţii complete, Plan Urbanistic Zonal si Regulament Local de Urbanism aferente acestuia, în vederea fundamentării avizului de oportunitate conform Legii nr. 350/2001, cu modificari şi completari ulterioare,precum şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Spălătorie auto cu program cu 6 posturi, vulcanizare auto și clădire cu destinația mixtă (birouri, spațiu tehnic și cafe-bar pentru clienții spălătoriei auto), bld. Antonius Caracalla nr. 163, Caracal, Olt; Beneficiar: Constantin Mircea; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Construire clădire cu destinație mixtă spațiu comercial și depozitare și construire locuințe individuale personale, pe strada Aleea Teilor nr. 60, mun. Caracal, jud. Olt; Beneficiari: Florea Constantin, Florea Doina Mihaela; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Studiu de oportunitate în vederea elaborării P.U.Z. și stabilirii condițiilor de construibilitate pentru locuințe individuale, mun. Caracal, strada Alexandru cel Bun, nr. 22-22A, județul Olt; Beneficiar: Miu Nicolae; Elaborator: S.C. ARHI STIL CONCEPT S.R.L.

Plan Urbanistic Zonal și Regulament Local de Urbanism aferent în vederea realizării investiției Imobil locuințe colective S+P+3E cu echipamente de interes public la parter și împrejmuire teren; mun. Caracal, str. Bicaz nr. 14A, mun. Caracal, jud. Olt; Beneficiar: Pîrvu Ionuț Cristian și Pîrvu Andreea Lucia; Elaborator: S.C. ETALON S.R.L.