17 Nov 2022

Ședinţa Comisiei Tehnice de Amenajare a Teritoriului si Urbanism a Municipiului Caracal organizata in data de 24.11.2022, ora 10:00, la sediul Primariei Municipiului Caracal

Categorie - Comisia Tehnică de Amenajarea Teritoriului și Urbanism

Analiză şi propunere de avizare a unor documentaţii complete, Plan Urbanistc Zonal si Regulament Local de Urbanism aferente acestora, în vederea fundamentării avizului de oportunitate conform Legii nr. 350/2001, cu modificari şi completari ulterioare, precum şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

• Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent in vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențial și funcțiuni mixte, str. Arțarului nr. 11-13, nr. 15-17 și Alunului nr. 15-17 din mun. Caracal, jud. Olt; Beneficiari: Brastaviceanu Virgil Marian, Brastaviceanu Mircea Eugen, Popescu Daniel Anton și Popescu Alina; Elaborator: S.C. DESIGN & MANAGEMENT SERVICES S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent in vederea realizarii investitiei Construire locuințe individuale, pe strada Reconstrucției, nr. 38, municipiul Caracal, judetul Olt. Beneficiari: Nacu Vintilă Cristian și Nacu Mirela Marilena; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent in vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențialpe aleea Macului nr. 2, mun. Caracal, jud. Olt; Beneficiari: Pîrlogea Daniel Florin și Pîrlogea Angelica Florentina; Elaborator: S.C. DESIGN & MANAGEMENT SERVICES S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent in vederea realizarii investitiei Lotizare în vederea construirii locuințe individuale, pe strada Trandafirilor nr. 14 și Trandafirilor nr. 14, 14A, municipiul Caracal, judetul Olt. Beneficiari: Cepoi Paula și Prodan Mihaela; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent in vederea realizării investitiei Imobil locuințe colective S+P+3E cu echipamente de interes public la parter si imprejmuire teren, pe strada Bicaz nr. 14, mun Caracal, jud. Olt. Beneficiari: Pîrvu Ionuț Cristian, Pîrvu Andreea Lucia; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L.

Analiză și propunere de avizare a unei documentaţii complete, Plan Urbanistic Zonal si Regulament Local de Urbanism aferent acestora, în vederea fundamentării avizului arhitectului-șef conform Legii nr. 350/2001, cu modificări și completări ulterioare, precum și a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

• Plan Urbanistic Zonal (PUZ) și Regulament Local de Urbanism (RLU) aferent în vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențial, pe strada Tîrgul Nou nr. 80B, municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiar: S.C. DEPOZITUL DE LA COLȚ S.R.L. Elaborator: S.C. DESIGN & MANAGEMENT SERVICES S.R.L.
  • Plan Urbanistic Zonal (PUZ) și Regulament Local de Urbanism (RLU) aferent în vederea realizării investiției Construire ansamblu rezidențial, pe strada Tîrgul Nou nr. 41A (fost 43), municipiul Caracal, județul Olt; Beneficiar: Buzatu Iulian Daniel și Buzatu Irina Elena. Elaborator: S.C. DESIGN & MANAGEMENT SERVICES S.R.L.

Documentaţiile de urbanism supuse analizei în sedința C.T.A.T.U. sunt disponibile spre consultare, în perioada 17.11.2022 – 24.11.2022, pe pagina web a instituției, secțiunea Urbanism – Informații PUG/PUZ/PUD –  Comisia Tehnica de Amenajarea Teritoriului si Urbanism, la adresa: https://www.primariacaracal.ro/urbanism/informatii-pug-puz-pud/comisia-tehnica-de-amenajarea-teritoriului-si-urbanism/