05 Dec 2023

Ședința Comisiei Tehnice de Amenajare a Teritoriului si Urbanism a Municipiului Caracal organizata in data de 06.12.2023, ora13:00, la sediul Primariei Municipiului Caracal

Categorie - Comisia Tehnică de Amenajarea Teritoriului și Urbanism

Analiză şi propunere de avizare a unor documentaţii complete, Plan Urbanistc Zonal si Regulament Local de Urbanism aferente acestora, în vederea fundamentării avizului de oportunitate conform Legii nr. 350/2001, cu modificari şi completari ulterioare, precum şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

• Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent pentru “Construire Ansamblu Rezidențial” pe Str.Arțarului Nr.33 și Str.Alunului Nr.22,  Municipiul Caracal, județul Olt. Beneficiar: Chelbea Mariana si Chelbea Sorin; Elaborator: SC DESIGN & MANAGEMENT SERVICES SRL.
  • in vederea realizarii investitiei „Echipamente de interes public, servicii comerciale si locuinta”CF – 51680, str. Ion Heliade Radulescu, nr. 9, mun. Caracal, jud. Olt, Beneficiar Vizante Toma; Elaborator:S.C ARHI STIL CONCEPT S.R.L .
  • Plan urbanistic zonal (P.U.Z.) si Regulament local de urbanism (R.L.U.) pentru “Locuinte individuale”, CF – 57843, 57842, str. Neagoe Basarab, nr. 61A, 61B, mun. Caracal, jud. Olt , Beneficiar Andronache Ion si Tudor Gheorghita; Elaborator: S.C ARHI STIL CONCEPT S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (P.U.Z.) si Regulament local de urbanism (R.L.U.)in vederea realizării investiției  “Lotizare in vederea construirii locuinte individuale izolate” str. Primaverii nr.19 (CF 58289), str Primaverii nr. 21 ( CF 57945), str 1 Decembrie 1918 nr. 98 (CF. 53884) municipiul Caracal, judetul Olt,  Beneficiar: Oaca Nicusor Daniel,  Oaca Daniela Mariana,  Oaca Malina,  Oaca Oprica; Elaborator:S.C ANGELA BUSCA ARCHITECTURE SRL.

Analiză și propunere de avizare a unei documentaţii complete, Plan Urbanistic Zonal si Regulament Local de Urbanism aferent acestuia, în vederea fundamentării avizului arhitectului-șef conform Legii nr. 350/2001, cu modificări și completări ulterioare, precum și a normelor metodologice de aplicare a acesteia aprobate prin Ord. MDRAP nr. 233/2016, pentru:

• Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) pentru “Locuinta P+M”, str Aprodul Purice, nr. 15, mun. Caracal, jud Olt; Beneficiar: Mihai Mureșan; Elaborator: S.C ARHI STIL CONCEPT S.R.L.
  • Plan urbanistic zonal (PUZ) si Regulament local de urbanism (RLU) aferent, în vederea realizării investițiilor “Parcelare a imobilelor situate pe strada Craiovei nr. 175 și nr. 177 pentru construire locuințe precum și realizarea locuinței și anexa gospodărească pe strada Decebal nr. 148D, în municipiul Caracal, jud. Olt” Beneficiar: Centea Ionel Daniel, Medințu Constantin Teodor; Elaborator: S.C. ANGELA BUSCA ARCHITECTURE S.R.L